PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99}
7,4 53 435
ocen
7,4 10 1 53435
6,3 13
ocen krytyków
Lolita
powrót do forum filmu Lolita

Może i wiernie oddane są detale, ale interpretacja postaci Humberta jest beznadziejna! To bardzo ciekawe, że z obleśnego pedofila, który zastanawiał się, czy nie naćpać swojej ofiary i nie zgwałcić jej, gdy ta śpi, albo czy nie zrobić jej dzieci, które będą potem jego nowymi ofiarami, zrobiono tragicznie zakochanego romantyka. W książce opisane były metody psychologiczne, którymi Humbert usiłował sobie zagwarantować posłuszeństwo Lolity. Facet był nikim więcej jak dobrze wykształconym Fritzlem. W filmie zrobiono z niego postać smutną i tragiczną, której się żałuje. świadczy to o kiepskiej interpretacji książki.

ocenił(a) film na 6
joanna10019

To nie manipulacja, ale stylistyka, artyzm.

Krzypur

Dokładnie :-)

ocenił(a) film na 8
WrednyMotylek

Zgadzam się w stu procentach!

ocenił(a) film na 5
WrednyMotylek

no wlasnie. Z filmu wyziera biedny, romantyczny, dobry wujcio, zamiast obrzydliwy pedofil. Tfu.

ocenił(a) film na 8
WrednyMotylek

Ach tak? To sobie kuźwa wróć do dzieła Kubricka z lat 60, CWANIACZKU.

użytkownik usunięty
WrednyMotylek

"świadczy to o kiepskiej interpretacji książki."
Nie, nie świadczy.
Świadczy to o INNEJ interpretacji książki i najprawdopodobniej o próbie polemiki z oryginałem.

WrednyMotylek

Nie czytałem książki ale facet to żal. Pl i pedofil makakra jakaś

ocenił(a) film na 7
WrednyMotylek

Imo był dokładnie taki jak w książce jedyne co to tu nie widzimy do końca co się dzieje w jego głowie

WrednyMotylek

To nie jest zła interpretacja, a jedna z możliwych. Lolita jest dziełem przewrotnym i nie każda część narracji trzeba brać bardzo dosłownie. Bohater jest niejednoznaczny, a jego myśli często naprawdę mroczne. Ale tak naprawdę każdy z nas miewa bardzo mroczne myśli i to Nabokov pokazuje. Quilty jest jedna strona tej najciemniejszej strony samego Humberta.

Nie ulega jednak wątpliwości, że Humpert kochał Lolite niezmiernie, o czym świadcza jego słowa, gdy ja widzi po latach ciężarna będącą jedynie echem nimfetki.

ocenił(a) film na 5
Adilka1

Humbert był pedofilem. To oczywiste. Dorosły mężczyzna uprawiający sex z dziewczynką to pedofil. Bez względu na to, jak pięknie nie będzie uzasadniał swego czynu. Polański też twierdził, ze został uwiedziony przez 13 latkę. Poza tym Nabokov pomysł na książkę zaczerpnął z autentycznej sprawy kryminalnej. Lolita miała swój autentyczny pierwowzór. Pedofil został skazany. Sprawa była głośna i wiele gazet o niej pisało. Zatem Nabokov napisał o pedofilu. I pokazuje jak działa umysł takiego socjopaty. Jak manipuluje otoczeniem, nam czytelnikami i swoimi własnymi resztkami wyrzutów sumienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones