PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99}
7,4 53 461
ocen
7,4 10 1 53461
6,3 13
ocen krytyków
Lolita
powrót do forum filmu Lolita

Lolita? NIE!

ocenił(a) film na 3

Film jest słaby? Tak! Zdecydowanie nie polecam. Spodziewałę się czegoś bardziej ambitnego i na poziomie. Niestety tak się nie stało .Film jest Bardzo nie smaczny przez duże B . Nie
wiem co autor chciał przekazać ale z pewnością nie chodziło mu o tak fatalny odbiór nie tylko z mojej strony. Główna tytułowa LOLITA jest obrzydliwie wulgarna, pyskata i naprawdę można
tracić nerwy przed ekranem oglądając tą rozchwianą smarkule. Może tak miało być nie mniej irytuje to widza. Film miał stać się popularny przez swoją kontrowersję, jednak nie w złym
tego słowa znaczeniu. Wszystko nie trzyma się "k*py" .Momentami nudny, rozwiane wątki ,po co? Jedyne plusy filmy co pozwala mi go ocenić na 3 to fajne zdjęcia i klimat. Ogólnie po
prostu NIE! 3/10

ocenił(a) film na 10
retro_m

Ech... Film powstał w oparciu o książkę Vladimira Nabokova, która w swoim czasie była tak kontrowersyjną, że autor miał ogromne problemy z jej wydaniem. Mimo to stała się światowym klasykiem literatury pięknej. Jest niesamowicie wybitnie napisana. Pokazuje nie tylko pociąg dorosłego mężczyzny do 12-letniej dziewczynki, ale także jej wpływ na życie i psychikę mężczyzny, który prawdziwie kochał Dolores, co pokazał w przedostatnich scenach, kiedy był w stanie żyć z nią i traktować jej dziecko jak swoje. Chciał ofiarować jej cały świat.
W dodatku w książce nie ma ANI JEDNEJ sceny, która opisywałaby ich seks.
W filmie ominięto wiele wątków - nie starczyłoby czasu na pokazanie wszystkiego. A denerwująca postać Dolly musiała taka być, w książce była manipulacyjną dziewczynką, świadomą swojej przewagi nad Humbertem. Irytuje, ale reżyser nie mógł tego zmienić, bo wtedy nie trzymałoby się to "kupy".

Zanim wytoczysz tak ciężkie działa co do złej opinii o "Lolicie", radzę najpierw dowiedzieć się co nieco :) To naprawdę pomaga w odbiorze.

Co do Twojej wypowiedzi - zirytowała mnie tak, jak zachowanie Lolity zirytowało Ciebie. Poleciłabym Ci książkę, ale może być za trudna. Ponieważ naprawdę jest trudną lekturą, nie piję do Twojej rzekomej "inteligencji" ;)

ocenił(a) film na 3
horror_queen

Każdy może mieć swoją opinię. Przecież od tego jest Filmweb. Od wyrażania swojej opini na temat danego filmu. Ale z tego co widzę nie tylko moja opinia jest negatywna. Film oglądałem z dziewczyną i ona miała podobne odczucia. Zdecydowanie nie jestem zainteresowany. Lolita mnie nie zachwyciła więc myślę że książka tym bardziej, więc nie mam ochoty ani nie odczuwam potrzeby sięgania po książke i dowiadywania się o jakichkolwiek inforamcjach, bo to mnie w ogóle nie interesuje. Oceniam film. Dla mnie jest na 3. Oczywiście nie krytykuję fanów filmu bo o gustach się nie dyskutuje ale chyba pani zrobiła coś innego... Pozdrawiam M.

ocenił(a) film na 10
retro_m

Nie krytykuję czyjegoś gustu - daleko mi do oceniania innych. Sądziłam tylko, że odpowiadam na post komuś ciekawemu ogólnemu zarysowi "Lolity", nie ograniczającemu się do jednej rzeczy.
Przepraszam za pomyłkę.

ocenił(a) film na 10
horror_queen

Kurka, spojrzałam i teraz mam ochotę zapytać: 3* za Lolitę, tyle samo za Striptizerki Zombie?! :D

ocenił(a) film na 7
retro_m

Oceniać film, literaturę etc. pod względem obyczajowym - dosyć "niesmaczne" (BTW: pisze się razem, nie osobno). "Zbrodnia i kara" też niesmaczna, bo o zabójcy? Cały Dostojewski, bo o prostytucji, pedofilach, alkoholikach i spiskowcach? "Król Edyp", bo o ojcobójcy i kazirodztwie? "Anna Karenina", bo bohaterka kończy jako morfinistka i samobójczyni? Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones