PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99}
7,4 53 461
ocen
7,4 10 1 53461
6,3 13
ocen krytyków
Lolita
powrót do forum filmu Lolita
ocenił(a) film na 10
sennywidz

uwielbiam ten film mogę go oglądać codziennie

piotr242

Codziennie to może nie, ale oglądam dość często. Mam takie dni kiedy lubię pooglądać swoje ulubione sceny :)

sennywidz

Moim zdaniem tego filmu nie da się kochać, dla mnie jest on do obejrzenia na raz.

ocenił(a) film na 8
sennywidz

Każdy film z Jeremy Ironsem to dla mnie bajka i zawsze, przez niego, zawyżam ocenę całego filmu. Świetnie zagrał Humberta.
A i powieść Nabokova jest dobrą powieścią.

użytkownik usunięty
Vena_Poetica

Jeremy spisal sie na medal - ale w jego przypadku to nic nowego, jest po prostu genialnym aktorem :)
Co do samego filmu, to mam dosc mieszane uczucia... - Czytajac ksiazke niezbyt sympatyzowalam z postacia Humbreya,
z kolei ogladajac film mimowolnie wspolczulam mu... a jednoczesnie jego milosc dla Lolity wzbudzala we mnie groze - bo Humbrey byl niestety takim samym zboczencem jak ten caly Quilty (czy jak mu tam) tyle ze z gatunku tych "sympatyczniejszych" i mniej groznych dla otoczenia - a sama Lolita, jak to rozpieszczone dziecko, byla manipulantka i nie zdawal sobie moze tez tak do konca sprawy, jak silnie oddzialowala na Humbreya. Mozna powiedziec, ze oboje nie byli bez winy, ale to jednak Humbrey byl w tym "zwiazku" dorosly i przekroczyl granice.

Dokładnie, Jeremy to miszcz kina ;) oglądałem bardzo daawno kulisy powstawania tego filmu, gdy lukałem film, to tak bardzo nie zwróciłem uwagi na kultową scenę, dopiero po kulisach naszło mnie olśnienie ;)

Gdy Lolita ( szkoda, że nie zagrała Matylda z Leona ) depcze gołą stopą siedzącego na trawie Ironsa, to jest mistrzostwo!!! Nie trzeba pokazywać OBRAZOWO jak choćby w naszej Sarze, 40-latka pukającego galeriankę ;) sam ten gest, otarł się i to bardzo o zmysły widza ( choć podczas projekcji miałem zaledwie lat szesnaście. )

użytkownik usunięty
elmo81

16 lat?? Wow, no coz ja mialam okazje go obejrzec gdy lecial kiedys na Jedynce pozno w nocy... Mialam juz wtedy 19 lat, wiec to juz normalny wiek na ogladanie tak kontrowersyjnych filmow :)

ocenił(a) film na 9
elmo81

Elmo81 - w którym momencie filmu jest ta scena? Nigdzie nie mogę jej znaleźć :(

Donna_Sofija

Gdy Irons siedzi na trawniku przed domem, a ona gołą stopą zawiadiacko go depcze !

ocenił(a) film na 9
elmo81

No tak, opisałeś co jest w scenie, ale nie w którym momencie filmu występuje :D

Donna_Sofija

10:43 sam początek filmu i ten uśmieszek szelmowski Ironsa :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones